Indukcja - Krok po Kroku - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Indukcja hipnotyczna

Opublikowany przez Marek Krupicki w Indukcje hipnotyczne · 22/10/2014 16:51:00
Tags: hipnozatranshipnotycznyindukcjahipnotyczna
Dawanie instrukcji osobie hipnotyzowanej jest częścią procesu- instrukcją jak wejść w przyjemny stan relaksacji.
Budujesz kontrakt z klientem- zaufanie, aby osoba czuła się bezpiecznie.
Mówisz do osoby:
Pokażę Ci technikę na koncentrację i relaksację. Za moment,  poproszę Ciebie abyś podniósł dłoń, której palce zaczną się rozchylać w naturalny sposób, dłoń będzie w magiczny sposób przyciągać się do twojej twarzy - jeśli dotknie Twojej twarzy – cała Twoja twarz się zrelaksuje, dodatkowo zrelaksuję się twoja szyja, a twoja głowa opadnie do przodu. Następnie jeśli dotknę twojego ramienia i powiem śpij – wejdziesz w głęboki stan relaksu. 
Dajesz metodę-formułę jak wejść w trans. 
Mówisz dalej:
Wiele ludzi uważa, że hipnoza to magia. Hipnotyzer to magik- jedyną magią jest osoba, którą wprowadza się w trans- to Ty dajesz magię- Ty decyduje jak głęboko chcesz wejść oraz pracować ze swoją podświadomością. 
Czy masz jakieś pytania do tego co powiedziałem?- pytasz osobę hipnotyzowaną 
Jeśli nie masz pytań to możemy wprowadzić Ciebie w głeboki stan relkasu.
Zaczynamy
Połóż ręce na swoich nogach i popatrz na nie. Dobrze(komplementujesz, aby nie zastanawiał się czy dobrze to robi). Weź głęboki oddech i wypuść powietrze. Nie zastanawiaj się nad sensem wdychania i wydychania. Teraz  skup się nad wydychaniem. 
Czy mam pozwolenie na zahipnotyzowanie Ciebie –możesz pokiwać głową- wejść w głęboki relaks i dokonać niezbędnych zmian w twoim życiu (osoba kiwa głową lub mówi tak). I powoli, powoli, powoli pozwól aby oczy się zamknęły. Kiedy się zamkną skup się na moim głosie. Kiedy twoje oczy są zamknięte – weź głęboki wdech i wydech. Kiedy masz zamknięte oczy za chwilę odliczę od 1 do 3 i podniesiesz swoją lewą rękę przed twarz. 1 ..2…3 – podnieś lewą rękę przed twarz-bardzo dobrze(potwierdzasz kiedy podnosi). Wyobraź sobie stoją rękę magiczną przed twoją twarzą. Zaraz podliczę od 1 do 3, a twoje palce na dłoni zaczną się rozchylać. 1..2..3 klikam- coraz bardziej i bardziej. Wyobraź sobie ,że twoja ręka jest magnesem i przyciąga się do twojej twarzy coraz bardziej i bardziej, bliżej, bliżej, magnesy się przyciągają, a twoja twarz zrelaksuje się- bardzo dobrze i cała się relaksuje. Jeśli odliczę od 3 do 1 twoja czyja się rozluźni, a głowa opadnie do przodu. 3..2..1, Twoja szyja się rozluźnia, a głowa opada do przodu.Bardzo dobrze.
Następnie:
1. Jeśli odliczę od 3 do 0 i dotknę twojego ramienia i pociągnę za rękę oraz powiem spij- instynktownie wejdziesz w głęboki stan relaksu. 3..2..1..0 dotykasz ramienia i pociągasz za rękę osobę hipnotyzowaną i mówisz spisz. 5..4...3...2..1 głęboki stan relaksu.
Pogłebianie stanu relaksacji:
2. Jeśli  dotknę twojego ramienia, a Ty popatrzysz mi w oczy,a ja powiem śpisz wejdziesz 20 razy głębiej w stan relaksu. 1..2..3 otwórz oczy – Śpij-pogłebiajać 20 razy stan głębokiego relaksu.
Wyprowadzenie z transu:
Jeśli odliczę od 1 do 5 będziesz pełen energii, wypoczęty, obudzisz się z dużą dawką energii na cały dzień. 1..2..3..4..5 obudź się teraz.Ostatnie wpisy
Wpisy z miesięcy
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego