Strata i rozstanie. Wykorzystanie hipnozy u osób przeżywających stratę lub rozstanie. - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Strata i rozstanie. Wykorzystanie hipnozy u osób przeżywających stratę lub rozstanie.

Hipnoterapia

Wszystko podlega ustawicznym zmianom. Właśnie kiedy zaczynasz czuć się dobrze we własnej sytuacji, życie może spłatać Ci figla oraz pozbawić ważnych dla Ciebie osób lub rzeczy. Musisz przystosować się od nowa. Emocje związane z reakcją na stratę, separację pojawiają się zawsze, kiedy w Twoim życiu zachodzi znacząca zmiana. Oto niektóre sytuacje, które mogą wywołać tę reakcję:

Rozwód lub oddzielenie od rodziny
„Wojtek odkłada komórkę, zły na swoją byłą żonę. Dzielące ich różnice wydają się nie do pokonania. Wojtek tęskni za dwójką dziećmi, czuje się jak w pułapce. Wciąż powtarzają się te same problemy, z którymi nie umie sobie poradzić”.

Utrata pracy
„Firma, w której pracował Piotr, zlikwidowała jego jednostkę, pozostawiając go jako bezrobotnego po wielu latach dobrze płatnej pracy. Czuje się zdradzony  oraz odrzucony. Jego dotychczasowe życie legło w gruzach, a poczucie bezpieczeństwa finansowego jest zagrożone. Pojawiają się problemy ze snem, nie wie jak sobie z tym poradzić”.

Stracone marzenie
Utrata właściwie czegokolwiek, czego oczekiwałeś lub na co miałeś nadzieję, powoduje reakcję na separację. Poczucie beznadziejności oraz frustracji może opanować wszystkie obszary życia rodzinnego.

Utrata zdolności poruszania się czy zdrowia
„Marcin kochał jazdę motorem. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił możliwość poruszania się.  Nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji”.
Utrata zdrowia oraz do samopoczucia może przyjść nagle, spowodowana chorobą czy też wypadkiem. Ten typ utraty uniemożliwia uprawianie sportu, korzystanie z innych rzeczy, które wcześniej były czymś naturalnym. Problem z akceptacją nowej rzeczywistości.

Odrzucenie
„Mariusz 3 lata spotykał się z Magdą. Jednak ich stosunki uległy pogorszeniu w wyniku czego Magda zerwała z Mariuszem. Chłopak ma problemy z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości, pojawiają się problemy ze snem, zmniejszony apetyt, nie potrafi odnaleźć sposobu na egzystowanie w nowej perspektywie ”.
Kiedy psują się stosunki z dobrym przyjacielem czy też ukochaną osobą, może opanować Cię uczucie smutku, gniewu a także żalu.

Przeprowadzka
„Ania  patrzy na stos pudeł, które musi jeszcze rozpakować w nowym mieszkaniu. Poczucie izolacji paraliżuje jej dobre chęci. Czuje się samotna w nowym miejscu oraz tęskni za starym domem. Pomimo dłuższego niż zwykle snu budzić się z uczuciem zmęczenia.
Nawet jeśli przeprowadzka oznacza większe mieszkanie bądź lepszą pracę, utrata przyjaciół, a także ukochanego domu może wywołać uczucie osamotnienia oraz wyobcowania.

Stosując indukcję odzyskania równowagi po stracie i rozstaniu, będziesz mógł:

Uświadomić sobie swoje realne położenie oraz odzyskać dostęp do wszystkich swoich emocji. Wszystkie Twoje uczucia są istotne, a indukcja równowagi pozwoli Ci doświadczyć każdego z nich, w miarę jak będą się ujawniały. Będziesz potrafił zaakceptować je wszystkie jako naturalną część procesu odnowy.

Wybaczyć wszystkim ludziom oraz rzeczom, które winisz za swój smutek. Indukcja wyzwoli w Tobie współczucie, a Twoje serce wypełni większa życzliwość.

Uwolnić się od emocji, które zatrzymują cię przy zaznanej stracie oraz nie pozwalają odzyskać równowagi. Uwolnisz się od smutku, gniewu a także poczucia winy, którego doznałeś.


Dodatkowo podczas sesji wykorzystuję Integral Eye-Movement Therapy (IEMT)

Metodę nastawioną na pracę z problematycznymi emocjami.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego