Zaburzenia odżywiania, otyłość, nadwaga. Wykorzystanie hipnozy w walce z problemami odżywiania. - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zaburzenia odżywiania, otyłość, nadwaga. Wykorzystanie hipnozy w walce z problemami odżywiania.

Hipnoterapia

Jesz za dużo. Nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem ulubionego: batonika, ciasteczka, czekolady. Chcesz to teraz zmienić? 
Przestań objadać się!
Powiedz: STOP Słodyczom!  
Stwórz nowe nawyki jedzenia i aktywnego życia!

Wszystko co jest potrzebne, to Twoje szczere pragnienie aby to zrobić! Tylko 1 sesja hipnotyczna

Ile razy wybierałaś jedną z setek możliwych diet oraz stosowałaś ją nieprzerwanie, dopóki nie zeszczuplałaś? Burczało Ci w brzuchu, cierpiałaś, myślałaś tylko o tym, że możesz wypić pół szklanki soku z marchwi, a nie wolno Ci zjeść nawet jednego ulubionego batonika. Byłaś w stanie zaakceptować tę torturę jako nieuchronną część procesu odchudzania.

W końcu osiągnęłaś upragniony cel. Zgubiłaś aż pięć kilogramów więcej, niż planowałaś, dzięki czemu zyskałaś pewien zapas, plan był na trzy magiczne kilogramy. Pomyślałaś, że można już przerwać dietę oraz wreszcie zacząć jeść normalnie jak inni nie zapominając o małym upragnionym batoniku, ciasteczku, czekoladzie. Tak też zrobiłaś oraz po czterech tygodniach powróciłaś do ubiegłej wagi. To popularnie znana opowieść. Przedstawia ona koronny powód nieudanego odchudzania - utrata kilogramów nie będzie stała, jeżeli ograniczasz ilość spożywanych pokarmów, nie biorąc pod uwagę bodźców przejadania się.

Hipnoterapia skierowana jest do osób z nadwagą spowodowaną objadaniem się. Nie dotyczy tych, których otyłość powstaje z przyczyn fizjologicznych. Żadne badania nie udowodniły, iż osoby z nadwagą są „bardziej neurotyczne” od innych. Wprawdzie istnieją standardowe psychologiczne czynniki nadwagi, to wcale nie oznacza, że wszyscy otyli się przejadają. W rzeczywistości wielu z nich jada mniej aniżeli ludzie szczupli.

Jeżeli natomiast należysz do przejadających się otyłych osób, Twoim problemem nie jest przemiana materii,  a przyczyna tkwi w Twojej nieświadomości. Może uporałaś się z nadwagą wskutek ogromnego, świadomego wysiłku. Twój świadomy umysł działał jak armia, która trzymała na wodzy twoje nawyki żywieniowe, lecz gdy tylko osiągnęłaś cel oraz przestałaś przestrzegać diety, nieświadomość znów triumfowała. Jest wiele silniejsza od świadomego umysłu, a Ty robiłaś to, do czego byłaś przyzwyczajona: jadłaś więcej, niż potrzebowało Twoje ciało.

Bowiem nieświadomość nie jest siłą, z którą łatwo się zmagać, jedynie poprzez stałe zmiany w tej części umysłu doświadczysz starych zmian w swoim życiu. Zmian, które powstają automatycznie i nie są bolesne. Jeżeli potraktujesz nieświadomość jako przyjaciela, a nie wroga, zrozumiesz, jak powstaje nawyk, który czyni Cię nieszczęśliwą. Właśnie dzięki hipnoterapii oraz pracy z podświadomością  możemy zmienić Twoje zadowolenie emocjonalne, które dostarcza jedzenie, na czynności, które spełniają ten sam cel dzięki czemu uwolnisz się od zbędnych kilogramów.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego