Zaburzenia snu. Bezsenność, wykorzystanie hipnozy, hipnoterapia. - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zaburzenia snu. Bezsenność, wykorzystanie hipnozy, hipnoterapia.

Hipnoterapia

Patrzysz na zegarek:
 „O nie, już trzecia. Położyłem się o jedenastej i wciąż nie mogę zasnąć. Co mam robić? Jutro nie będę w stanie pracować, będę zupełnie wykończony. Będę czuł się okropnie. Nawet jeśli uda mi się zasnąć w ciągu pięciu minut i tak zostaną mi tylko cztery godziny snu. Jak mogę być wypoczęty po czterech godzinach snu?”.
Brzmi znajomo?
Wszystko co jest potrzebne, to Twoje szczere pragnienie aby to zrobić! Tylko 1 sesja hipnotyczna

Masz za sobą trudny dzień. Analizy, które miałeś zaprezentować za dwa tygodnie, okazały się niezbędne na wczoraj. Dzwonił wychowawca syna chce się z Tobą spotkać. Znajomi,  z którymi umówiłeś się na imprezę, przychodzą jutro z nadzieją na wspaniałą zabawę. Potrzebujesz długiego, zdrowego snu. Kładziesz się do łóżka, zamykasz oczy, ale twój umysł nadal pracuje. Przez głowę przechodzą Ci dziesiątki myśli, jedna za drugą. Czas upływa. Wiesz, że powinieneś dobrze wypocząć, ale nie możesz zasnąć oraz zaczynasz się obawiać, że będziesz spał zbyt krótko. W miarę narastania niepokoju podnosi się poziom adrenaliny w twojej krwi. Czujesz się coraz bardziej rozbudzony czeka Cię jeszcze jedna bezsenna noc.


Twój schemat zasypiania może przybrać jedną z kilku form. Możliwe że długo przewracasz się nerwowo z boku na bok, zaniepokojony tym, że sen nie nadchodzi oraz wreszcie zasypiasz na dwie godziny. Albo zasypiasz po ulokowaniu się na łóżku, ale w środku nocy budzisz się oraz nie możesz zasnąć do rana, bądź budzisz się oraz zasypiasz co parę minut. W każdym z tych przypadków wstajesz z łóżka wyczerpany, ponieważ jakość oraz ilość snu była niezadowalająca. Czujesz potrzebę pełniejszego odpoczynku, który dałby Ci siłę do pracy w ciągu całego dnia.
Niezależnie od tego, jaki jest Twój indywidualny wzorzec zasypiania, ma on swoje przyczyny. Aby nauczyć się zasypiać o odpowiedniej porze oraz spać dostatecznie długo, musimy poznać powód Twojej bezsenności.

Kiedy kładziesz się do łóżka, Twój umysł również musi zacząć się odprężać, powinien uwolnić się od problemów oraz wydarzeń męczącego dnia. Zastanów się teraz, co się z nim dzieje, kiedy próbujesz zasnąć. Zastanów się nad rzeczami, które przychodzą ci do głowy, kiedy leżysz w łóżku. Oto trzy monologów, które mogą wydać ci się bardzo znajome.

Patrzysz na zegarek: „O nie, już trzecia. Położyłem się o jedenastej i wciąż nie mogę zasnąć. Co mam robić? Jutro nie będę w stanie pracować, będę zupełnie wykończony. Będę czuł się okropnie. Nawet jeśli uda mi się zasnąć w ciągu pięciu minut i tak zostaną mi tylko cztery godziny snu. Jak mogę być wypoczęty po czterech godzinach snu?”.

Oczekujesz najgorszego: „Nie mogę zasnąć i jestem zupełnie wyńczony. I tak nic mi ostatnio nie wychodziło. Nawet zasnąć nie potrafię. Życie jest jednym pasmem nieszczęść, a teraz jeszcze ta bezsenność".

Rozwiązujesz problemy: „Muszę coś wymyślić, inaczej wpadnę w poważne kłopoty... Może zrobię tak... Powiem mu to, a on wtedy odpowie... Och, nie, to naprawdę błędne koło. A jeśli zrobię tak...”.

Zastanów się, który z tych monologów wydaje ci się znajomy. Wielu ludzi łączy wszystkie trzy. Jeśli i Ty do nich należysz, oznacza to, że walczysz z zaśnięciem na trzy różne sposoby, z których każdy osobno jest bardzo skuteczny. Pomyśl teraz przez chwilę, do której kategorii należą Twoje monologi.

Ponieważ kolejne stopnie transu hipnotycznego są etapami pośredni między jawą a snem, łatwo zrozumieć, dlaczego indukcja odprężająca może ułatwić przejście od jednego do drugiego. Hipnoza będzie jednak najbardziej skuteczna, jeśli najpierw przyjrzysz się swoje schematowi zasypiania oraz usuniesz wszystkie zewnętrzne przyczyny bezsenności. Kiedy uświadomisz sobie, w jaki sposób sam powstrzymujesz się przed zaśnięciem, będziemy mogli opracować silną indukcję o długotrwałym działaniu specjalnie dla Ciebie.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego