Integral Eye Movement Therapy IEMT Białystok i Ełk - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Integral Eye Movement Therapy IEMT Białystok i Ełk

IEMT
W pracy hipnotycznej z klientami korzystam z różnych narzędzi. Metoda, której nie stosuję bardzo często, ale której posiadanie w swoim „zasobach” daje mi duże poczucie komfortu w trakcie sesji.
Metodą tą jest Integral Eye-Movement Therapy (IEMT), metoda nastawiona na pracę z problematycznymi emocjami.

IEMT stworzone przez Andrew Austina  było zainspirowane EMDR, narzędziem coraz częściej wykorzystywanym w psychoterapii behawioralno-poznawczej. 
Francine Shapiro stworzyła EMDR , która przez ładnych kilka lat była pracowniczką Johna GrinderaGrinder jeden z ojców NLP sugeruje, że to on podpowiedział jej podstawową procedurę. 
EMDR posiada solidny zestaw dowodów na skuteczność, będąc obecnie jedna z głównych polecanych metod na pracę z traumą. Tam, gdzie EMDR skupia się na pracy z traumą, IEMT zajmuje się szerszym zakresem emocjonalnych doznań oraz możliwości ich zmiany. Zestaw specjalnie zaprojektowanych pytań oraz powiązanych z nimi ruchów oczu, w połączeniu z przepracowaniem pięciu głównych wzorców zachowań realizowanych przez osoby mające problemy z przewlekle utrzymującymi się problemami, pozwala łatwo uzyskać naprawdę znaczące efekty.


Jeśli chcesz zmienić chociaż jedno z poniższych przekonań, to EMDR może przynieść Ci odczuwalną zmianę w myśleniu o sobie, ludziach czy świecie:
  • Jestem głupia, do niczego
  • Nie zasługuję na miłość, sukces, pieniądze, dobrobyt…
  • Jestem złym człowiekiem
  • Jestem bezwartościowy
  • Jestem odpowiedzialna za szczęście matki/ojca/…
  • Jestem winna…
  • Nie mogę pokazywać swoich uczuć
  • Nie mam prawa popełniać błędów, prosić, troszczyć się o siebie, stawiać granice, odmawiać, bronić siebie…
  • Nie można ufać ludziom….

Jeśli doświadczasz lęku, silnych nieprzyjemnych emocji w różnych sytuacjach interpersonalnych, niepokoju w sytuacjach konfliktowych, oceny, wystąpieniach publicznych, wyrażania swojej opinii, swoich potrzeb, w uczeniu się, koncentracji, stosujesz różne metody, a one Ci nie pomagają…..

Jeśli masz wspomnienia, które wpływają na jakość Twojego obecnego życia i chcesz zmienić swoja reakcję emocjonalną czy tez swoje zachowanie w podobnych sytuacjach … to IEMT może być dla Ciebie pomocny.

Zapraszam na sesję byś sprawdził, jak możesz sobie skutecznie pomóc!Integral Eye Movement to proces krótkoterminowej interwencji, który prowadzi do szybkich zmian w zakresie emocjonalnych i tożsamościowych wdruków.
Jest bardzo użytecznym narzędziem dla terapeuty i dostarcza świetnych narzędzi pomocowych dla zmiany emocjonalnej i
generatywnego narzędzia do zmiany tożsamości. IEMT umożliwia wspaniałe efekty tam, gdzie uprzednio dobry wynik mógł się wydawać nieprawdopodobny. Doświadczenie pokazuje, że takie zastosowanie terapii ruchu oczu jest szczególnie skuteczne w
odniesieniu do narzucających się wyobrażeń oraz zjawisk typu „flashback”powracanie przebytych doznań psychotycznych, spontaniczne doznawanie zniekształconego widzenia, objawów somatycznych, zatarcia granic ego lub intensywnych przeżyć emocjonalnych przez jednostkę. 
Metoda ta opiera się na utrzymaniu problematycznego obrazu w myślach kiedy oczy są przesuwane w różnych kierunkach. Efektem tego jest często to, że obraz traci emocjonalny efekt i staje się mniej problematyczny. Dokładniej, obraz staje się niewyraźny, oddala się, przesuwa w czasie i znacząco traci na emocjonalnej intensywności.
Zapraszam na sesje indywidualne wszystkich tych, którzy pragną zmienić swoje ograniczające PRZEKONANIA i dzięki temu zmienić nareszcie jakość swojego życia.
Twoje przekonania o sobie, ludziach i świecie powstały w PRZESZŁOŚCI. Ukształtowały je doświadczenia w dzieciństwie. Mają one podstawowy wpływ na TERAŹNIEJSZOŚĆ: tym kim jesteś, co myślisz o sobie, co możesz a czego nie, do czego masz prawo, a do czego nie. Te przekonania rzutują na Twoją PRZYSZŁOŚĆ: jak wyobrażasz sobie swoje życie za 5-10 lat, co osiągniesz, czego nie.
Skutecznie zmienia się przekonania w płaszczyźnie ciała i umysłu poprzez IEMT. 

Jeśli doświadczyłeś traumatycznych doświadczeń, o których nie jesteś w stanie zapomnieć, masz obecnie problemy z poczuciem własnej wartości, wstydem, poczuciem winy, złością, nieśmiałością, trudności w związkach …. to ta terapia może pomóc Ci skutecznie.

Sesja 60 minut - 149 zł

Sesja 60 minut - 300 zł


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego