Lęki - lot samolotem, dentysta, egzamin, jazda samochodem - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lęki - lot samolotem, dentysta, egzamin, jazda samochodem

Hipnoterapia
Lęk – negatywny stan emocjonalny związany z przewidywaniem nadchodzącego z zewnątrz lub pochodzącego z wewnątrz organizmu niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania, zagrożenia. W odróżnieniu od strachu jest on procesem wewnętrznym, nie związanym z bezpośrednim zagrożeniem.
Lęk, to uczucie, które towarzyszy każdemu człowiekowi. Gdyby odebrać ludziom uczucie lęku, nie potrafilibyśmy ochronić się przed niebezpieczeństwami. Kiedy lęk staje się naszym nierozłącznym partnerem, towarzyszącym nam w każdym momencie, życie staje się nie do zniesienia, bo to już nie my, lecz lęk rządzi naszym życiem. To co dzieje się z Tobą przekracza granice zdrowego lęku. 
Przyczyn należny szukać na mapie twoich przeżyć.
Jednym z najlepszym rozwiązaniem będzie hipnoterapia.


W lęku przed lataniem bardzo rzadko chodzi o to, że boimy się samego lotu. Chodzi raczej o rozważanie hipotetycznych czarnych scenariuszy tego, co w wyniku lotu może się nam przydarzyć.
A może to być wiele rzeczy:
brak wiary w kompetencje i umiejętności pilotów lub sprawność maszyny,
nieznajomość zasad i procedur bezpieczeństwa, strach przed poddaniem się panice w razie sytuacji awaryjnej,
- lęk przed oddaniem kontroli nad swoim życiem innym, zaufaniem pilotowi, który (inaczej niż kierowca w autobusie) wydaje się kimś prawie nierealistycznym,
- klaustrofobia, poczucie uwięzienia w "metalowej puszce",
- lęk przed turbulencjami, złą pogodą,
lęk przed otwartą przestrzenią lub wysokością,
- poczucie, że samo oderwanie się od ziemi jest już czymś nienaturalnym, że w ten sposób dosłownie traci się grunt pod nogami i wiele innych. 
Zdarza się nawet, że za lękiem przed lataniem w rzeczywistości kryje się lęk przed dotarciem na miejsce (gdy czeka nas tam coś nieprzyjemnego, stresującego, trudnego, np. przeprowadzka, zmiana pracy lub spotkanie po latach).  W takich przypadkach potrzebna jest hipnoza POWER SESJA, która pozwala dotrzeć do prawdziwych źródeł lęku i pozbyć się go raz na zawsze.

Prawo jazdy leży od kilku lat na dnie szuflady. Chociaż teoretycznie umiesz jeździć, boisz się wsiadać za kółko.  Na szczęście są sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Jednym z nich jest  zastosowanie hipnoterapii.    
Zawroty głowy, duszności nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii, czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. 
Brytyjscy specjaliści są przekonani, że fobie dotykają jedną na dziesięć osób, a jedną z najczęstszych fobii jest lęk przed prowadzeniem samochodu. Odczuwają go między innymi osoby, które niedawno zrobiły prawo jazdy i nowością jest dla nich jazda bez pomocy i wsparcia instruktora.
Gorzej, jeśli amaksofobia dotyka osób dotkniętych traumą spowodowaną wypadkiem czy innym trudnym doświadczeniem na drodze. Wtedy potrzeba skutecznej interwencji, aby przezwyciężyły swoje lęki i na nowo nauczyły się bezpiecznej jazdy.
Osoba odczuwająca silny lęk przed prowadzeniem samochodu może mieć zarówno objawy emocjonalne, jak i fizyczne. Z jednej strony jest to stres, zdenerwowanie, strach, uczucie niepewności, z drugiej potrafią się pojawić takie reakcje jak duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, drgawki czy nawet omdlenia.
Niebezpieczniej robi się wówczas, gdy pojawiają się objawy fizyczne, bowiem wtedy kierowca ma dużo mniejszą kontrolę nad samochodem i zagraża tym samym innym uczestnikom ruchu.
Amaksofobię neutralizuje się często poprzez hipnozę POWER SESJA polegającą na przyzwyczajaniu osoby do poruszania się samochodem, wyzbyciu się negatywnych emocji z tym związanych i przełamywaniu swoich ograniczeń. 
Sesja z Wojtkiem III Etapy - 135 minut:
I Etap - 20 minut - Integral Eye Movement Therapy (IEMT), metoda nastawiona na pracę z problematycznymi emocjami.
II Etap - 90 minut - sesja hipnotyczna Emocjonalna Terapia Zastępcza (ERT)
kotwica słowna- pozytywny stan emocjonalny na słowo - super- wykorzystana podczas III Etapu , aby wywołać błyskawicznie spokój, bezpieczeństwo, opanowanie.
III Etap - 25 minut - sesja hipnotyczna w samochodzie, aby przezwyciężyć lęk i stres z prowadzeniem pojazdu w miejscu w którym powstał.
W przypadku Wojtka sesja III Etapowa wystarczyła, aby pozbyć się problemu.
Pamiętasz, kiedy ostatnio miałaś(eś) zabrać głos na forum? Serce zaczęło bić mocniej, w ustach zrobiło się sucho, natomiast dłonie prezentowały niezdrową wilgotność. Twoje zdenerwowanie sięgnęło zenitu i marzyłaś(eś) tylko o tym, by uciec jak najdalej. Nie ma nic
przyjemnego w ściśniętym gardle, miękkich nogach i szumie w uszach. Pustka w głowie i trzęsące się kolana także nie działają motywująco.
Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania dowodzą, że nie węże, wojna, zakaźne choroby czy śmierć wywołują w nas największe przerażenie, ale właśnie przemawianie przed publicznością!  
Dlaczego tak się dzieje? Przecież nie zdarzy się nic strasznego, jeśli staniesz przed grupą osób i przez parę chwil o czymś poopowiadasz. A mimo to jesteś zdenerwowana.
Skorzystaj z hipnozy POWER SESJA - dzięki której:
- osiągniesz stan ciała i umysłu, pozwalający odpowiednio przygotować się do przemówienia,
- zminimalizujesz objawy fizycznego stresu związanego z prowadzeniem prezentacji,
- przełamiesz strach podczas wystąpienia publicznego,
- opanujesz lęk, dyskomfort i poczucie braku kontroli podczas wystąpienia publicznego,
- skończysz z unikaniem sytuacji wymagających zabrania głosu.

Strach przed dentystą określany jest jako dentofobia. Jest to fobia społeczna, która pojawia się, gdy mamy odbyć wizytę u dentysty. Lęk przed dentystą wynika najczęściej z negatywnych wspomnień z dzieciństwa, niemiłego zgrzytu podczas borowania czy zapachu w gabinecie dentystycznym.
Co drugi Polak boi się dentysty, w tym 46% przyznaje się, że powodem niechodzenia do dentysty jest strach. Dlaczego nawet ból zęba nie jest w stanie skłonić wielu osób do wizyty w gabinecie stomatologicznym? Czego się boimy? Przede wszystkim bólu, ale i zapachu gabinetu stomatologicznego, a nawet dotyku samego lekarza. Dentofobia w szczególności dotyka dzieci, które to strach przed dentystą przejmują od swoich rodziców. Dentofobia jest bardzo poważnym lękiem, tak samo jako klaustrofobia, lęk przed pająkami czy lęk wysokości.
Dla wielu Polaków dentysta kojarzy się z bólem i wielką strzykawką ze znieczuleniem. Dentofobia jest klasyfikowana – jak każda fobia – jako poważne zaburzenie psychiczne. Dlatego ważne jest, aby ten strach został przełamany i tutaj możemy liczyć na pomoc hipnozy, którą coraz częściej można spotkać w gabinetach stomatologicznych.

Nazywam się Marta, mam 24 lata. Mam dziwny problem,  nie mogę poradzić sobie z lękiem przed egzaminem, do tego stopnia, że pojawiają się dziwne bóle w okolicy brzucha, bóle głowy, kołatanie serca, bezsenność. Przed ostatnim egzaminem bóle te były tak silne, że nie poszłam na egzamin - po całym dniu leżenia w łóżku same ustąpiły. Na drugi termin ww. egzaminu, wzięłam specjalnie urlop w pracy, by się przygotować, jednak znowu pojawiły się te bóle, a nawet wymioty i biegunka.
Nie wiem, co mam z tym zrobić - czy to zbieg okoliczności, czy może jakieś stany lękowe?  
Wcześniej zdarzały mi się przed egzaminami podobne sytuacje, np. przed egzaminem na prawo jazdy - nie mogłam sobie z tym poradzić i w konsekwencji z niego zrezygnowałam.
Lęk i objawy z nim związane mają podłoże nerwicowe i w takiej formie pojawiają się u wielu osób. Egzamin jest wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ pragnienie, aby "mieć to z głowy" łączy się z presją społeczną (co inni powiedzą, jak nie zdam), z oceną, z udowodnieniem sobie własnych możliwości, przymusem zdobycia zaliczenia, ważnego dokumentu. Dodatkowym wzmocnieniem lęku może być w przypadku Pani Marty zrezygnowanie ze zdawania egzaminu na prawo jazdy. Taka utrwalona reakcja generalizuje się wówczas na wszystkie inne sytuacje związane z oceną.
Jednym ze sposobów neutralizacji lęku są sesje hipnotyczne POWER SESJA, które wyciszą reagowanie tak silnym lękiem, a dodatkowo wzmocnią zdrowe oraz motywujące reagowanie w sytuacji  silnego stresu.


 
 

Narzędzia wykorzystane podczas sesji
Czas potrzebny na zastosowanie narzędzi
Praca
w przestrzeni


1.ERT - praca z emocjami
2. Asocjacja i dysocjacja
3. Pytania odkrywające horyzont dostępnych mozliwości
4. Zmiana perspektywy
5. Pierwszy krok
60 - 120 minut
TAK

1. Mapa celów i marzeń
2. Metoda lustra
3. Wizualizacja
4. Zaczynaj z wizją końca
5. Prezentacja doświadczenia
6. Wizualizacyjna metoda dokonywania wyborów
7. 4 poziomy rozwijania umiejętności

                  60 - 120 minut              TAK

1. Modelowanie zachowań
2. Mentalny mentor
3. Kotwiczenie stanów i zasobów

                  60 - 120 minut
              TAK


           
    

 3 SESJE - 897 ZŁ




3 SESJE - 897 ZŁ
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego