Fobie - pająki, węże, myszy,psy, szczury, lot samolotem, leczenie zębów u dentysty, lek wysokości. Pokonanie każdej fobii za pomoca hipnozy. - Hipnoza Białystok

Idź do spisu treści

Menu główne:

Fobie - pająki, węże, myszy,psy, szczury, lot samolotem, leczenie zębów u dentysty, lek wysokości. Pokonanie każdej fobii za pomoca hipnozy.

Hipnoterapia
 
 

Pewnego przedpołudnia Monika, czterdziestoletnia księgowa, nagle poczuła się zdezorientowana podczas zakupów w rozległym domu odzieżowym. Jej serce zaczęło bić nieregularnie. Trudno jej było oddychać. Opuściła sklep oraz poszła do domu, by wezwać lekarza, ale gdy tylko przestąpiła próg mieszkania, symptomy zniknęły. Monika doświadczyła ataku agorafobii, skrajnego lęku przed obecnością na otwartej przestrzeni.

Powtórzyło się to w kolejnym tygodniu podczas wizyty Moniki w markecie. Parę dni później chciała pójść wieczorem do kina z mężem, ale na parkingu wpadła w panikę w wyniku czego wrócili do domu. Przez następny miesiąc Monika bała się opuszczać swój dom. Stworzyła  sobie system wsparcia, który umożliwiał jej stały pobyt w mieszkaniu. Agorafobia wpłynęła na życie całej rodziny. Pozostawała w domu przez 2 lata, zanim poszukała fachowej pomocy.

Fobia Moniki jest tylko przykładem setek irracjonalnych oraz obsesyjnych ludzkich lęków przed ludźmi, przedmiotami, miejscami czy sytuacjami. Reakcje fizyczne na lęk mogą być łagodne bądź gwałtowne. Popularne objawy to pocenie się dłoni, nieregularne bicie serca, mdłości, wzmożone napięcie mięśni, zadyszka, zaburzenia wzroku a także omdlenia.

Kiedy lęk nie przynosi pożytku, nie musi to od razu łączyć się ze szkodą. W istocie są osoby, które przejawiają bezużyteczne lęki, na przykład wobec węży, pająków czy nadmiernej wysości. Osoba z jedną nietrudną fobią najczęściej całkiem dobrze funkcjonuje, jeśli tylko unika przedmiotu, zwierzęcia czy sytuacji, które budzą lęk. Po prostu człowiek trzyma się z dala od pająków czy latania samolotem. Jeżeli fobia nie koliduje z życiem emocjonalnym, zawodowym lub towarzyskim, nie wymaga interwencji.


Fobia może tak głęboko wniknąć w życie, że pozbycie się jej czy nawet zrozumienie zdaje się niemożliwe. Pomimo specyficznego bodźca, który wywołuje lęk: psy, pająki, burze,  lot samolotem, wystąpienie publiczne, egzamin czy dotyk innej osoby, większość fobii powstaje jednak wskutek jednej z pięciu następujących przyczyn:

  • Fobia może być wytworem intensywnego stresu

  • Fobia może być wytworem trwających przez całe lata serii przeżyć, które wywołują nadmierny niepokój

  • Fobia może być wytworem lęku przed lękiem

  • Fobia może zostać ci przekazana przez inną osobę

  • Fobia może być rezultatem poważnego urazu z przeszłościNazwa Lęk jest wywoływany przez:
agorafobia
irracjonalny lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni, wyjściem z domu, wejściem do sklepu, tłumem, miejscami publicznymi, samotnym podróżowaniem, wywołany obawą przed napadem paniki i brakiem pomocy.
Częstą cechą epizodu jest występowanie lęku napadowego.
Objawami towarzyszącymi zaburzeniu są również często: depresja, natręctwa.
skolionofobia
obecna wśród dzieci i młodzieży szkolnej fobia sytuacyjna, w której przedmiotem lęku jest szkoła.
ailurofobia
 koty
antropofobia
zaburzenie lękowe z grupy fobii oznaczające lęk przed ludźmi. W odróżnieniu od fobii społecznej, antropofobia oznacza lęk przed ludźmi w ogóle.
akrofobia
 przebywanie na dużej wysokości
arachnofobia
 pająki
demofobia
 tłum
brontofobia
 burza
hafefobia
 dotknięcie przez inne osoby
kynofobia
 psy
klaustrofobia
jest nią niczym nieuzasadniony, patologiczny lęk przed przebywaniem w zamkniętych, niedużych pomieszczeniach, np. małych pokojach, windach. Strach przed utknięciem i brakiem możliwości wyjścia np. w pomieszczeniach zamykanych od zewnątrz, ciasnym przejściu.
dentofobia
strach przed dentystą, przed wizytą u stomatologa
mizofobia
nieczystość, zanieczyszczenie
zoofobia
 zwierzęta
Awiofobia
przed lataniem samolotem
Glossofobiastrach przed publicznym występem, przemawianiem/próbami mówienia (trema)
Niezależnie od rodzaju fobii Hipnoterapia może być  skuteczna w likwidacji  Twojego lęku.
 
1 SESJA BIAŁYSTOK

                                                 
                                       Czas sesji: 90 -120 minut  
        Możliwość sesji hipnotycznej w Twoim domu w Białymstoku.                                      
RABAT W PAKIECIE 
Dostępne Pakiety Białystok:
SILVER - 2 sesje
GOLD - 3 sesje
RELAKS - 3 sesje
1 SESJA EŁK                                  
                                      Czas sesji: 90 -120 minut
                  Możliwość sesji hipnotycznej w Twoim domu w Ełku.                                 
RABAT W PAKIECIE
Dostępne Pakiety Ełk:
PLATINIUM - 2 lub 3 sesje
RELAKS - 3 sesje
 


SESJA NA ŻYCZENIE

    
                                       Czas sesji: 90 -120 minut
Możliwość sesji hipnotycznej w Twoim domu lub miejscu wybranym przez Ciebie. 

Obszar działania: Grajewo, Pisz, Sejny, Gołdap, Mrągowo, Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Augustów, Suwałki, Sokółka, Mońki, Łomża, Zambrów, Łapy,Wysokie Mazowieckie, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Dąbrowa Białostocka i inne miasta woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego